Valentinipäevaks ilmub esimest korda südamekujuline postmark

Eesoleva sõbrapäeva puhul annab Eesti Post välja Eesti esimese, iseliimuvale paberile trükitud südamekujulise margi.

Sõbrapäeva tähistamiseks ilmuv mark tuleb müügile 4. veebruaril ja postmargi tiraaž on 70 000.

Margi kujunduses on lähtutud punasest roosist, mis viitab kirjasaatmisele kui ühele kauaaegsele viisile endale kalleid inimesi meeles pidada. Postmargi kujunduses on lisaks punastele roosidele ka taustal tekst „Parimad soovid!“.

„Meie tänuväärsed kliendid on alati andnud väga head tagasisidet ja sõbrapäeva mark on üks hea näide sellest. Paljud kirjasaatjad on soovinud, et Eesti Posti margivalikus oleks ka selline mark, mis sobiks tähtpäevade tähistamiseks. Ilmuv postmark annab selleks hea võimaluse ja ühtlasi on see kasutatav aasta ringi,“ viitas Omniva erakliendilahenduste osakonna juhataja Alice Vood.

Liikumispiirangud on muutnud lähedaste meelespidamise veel tähtsamaks. Ajal, mil sõprade või vanematega kokkusaamine pole koroonaviirusest tingitud distantsihoidmise tõttu soovitatud, on see muutunud üha olulisemaks.

Nii kutsub Eesti Post sellel aastal neljal väljavalitud pühal – sõbrapäev (14. veebruar), emadepäev (9. mai), vanavanemate päev (12. september) ja isadepäev (14. november) – leidma hetke, et saata üks tõsiselt mõeldud hea soov oma lähedastele postkaardi või kirja kujul.

Margid ja sobiva postkaardi leiad Eesti Posti e-poest pood.omniva.ee.