Pārdomāta politika Bezmaksas piegādes piedāvājuma izstrādei

Nav jāveic speciāli pētījumi vai analīzes, lai saprastu, ka pircēju uzmanību primāri piesaistīs tie e-veikali, kas piedāvā Bezmaksas piegādes iespēju. Taču to pierāda arī aptaujas dati, kuros apkopotas pircēju tendences Amerikā.  Šajā aptaujā 70% pircēju norādījuši, ka no pārdevēja sagaida Bezmaksas piegādes piedāvājumu, taču 83% respondentu norādījuši, ka sākotnēji vienmēr meklē tieši tos e-veikalus, kas Bezmaksas piegādi nodrošina Post-factum. Lai nodrošinātu jūsu pircēju interesi ilgtermiņā, “audzētu” pirkuma grozu, subsidētu piegādes izmaksas un piedāvātu klientiem patiešām kvalitatīvu un ērtu piegādes veidu, ikvienam e-veikalam nepieciešams izstrādāt savu stratēģiju vai iekšējo politiku, tādējādi nodrošinot sekmīgu e-veikala attīstību.

Ilglaicīgs Bezmaksas piegādes neveicina spontānu pirkumu veikšanu

Neraugoties uz to, ka pircēji vienmēr atzinīgi vērtē Bezmaksas piegādes iespējas, ilgtermiņā pircēji šo priekšrocību sāk uztvert, kā pašsaprotamu. Tādēļ, piedāvājot klientiem Bezmaksas piegādes pakalpojumu ilglaicīgi, jūs vairs neveicināt spontānu pirkumu veikšanu jūsu e-veikalā. Šī iemesla dēļ rekomendētu e-veikaliem labāk piedāvāt īstermiņa akcijas, piedāvājot Bezmaksas piegādi līdz divu nedēļu periodam, bet ne ilgāk. Turklāt organizēt tās periodos, kad potenciāli sagaidāms mazāks pirkumu daudzums, lai “nesezonā” izvairītos no pirkumu apjoma krituma. Savukārt e-veikaliem, kas darbojās produktu segmentā ar palielinātu uzcenojumu un var piedāvāt Bezmaksas piegādi ilgtermiņā, iesaku šo pakalpojumu pozicionēt, kā piedāvājumu kopumu, akciju veidā to papildinot ar kādām dāvanām, piemēram, produktu paraugiem vai suvenīriem.

Izpētiet konkurentu piedāvājumu

Lai izstrādātu jūsu e-veikalam potenciāli visizdevīgāko Bezmaksas piegādes piedāvājumu, viens no priekšdarbiem ir rūpīga savu konkurentu izpēte gan vietējā, gan arī starptautiskajā tirgū. Izvērtējiet konkurentu Bezmaksas piegādes piedāvājumus, kā arī citus nosacījumus. Tas jums sniegs priekšrocības pareiza šī pakalpojuma pozicionēšanai. Šobrīd arvien vairāk e-veikali saviem pircējiem piedāvā Bezmaksas piegādi, ja pirkuma grozs sasniedz noteiktu summu. Tādējādi pircēji tiek motivēti palielināt savu pirkuma grozu, savukārt pārdevējam ir izdevīgāk subsidēt piegādes izmaksas un piedāvāt Bezmaksas piegādi.

Tomēr e-veikaliem ir svarīgi ņemt vērā, ka visas labās lietas pircējam ātri aizmirstās, un tas attiecas arī uz Bezmaksas piegādi. Pircējs noteikti pirkšanas brīdī vienmēr būs priecīgs par iespēju izmantot Bezmaksas piegādi, taču, ja piegāde kavēsies vai izvēlētais piegādes veids nebūs gana ērts un saņemšana būs apgrūtinoša, pircējs primāri atcerēsies savu negatīvo pieredzi, un, iespējams, vairs neatgriezīsies pie attiecīgā tirgotāja. Tādēļ ne mazāk būtisks ir arī kvalitatīvs, ērts un uzticams loģistikas pakalpojuma sniedzējs.

Katram e-veikalam nepieciešama konkrēta politika Bezmaksas piegādes pakalpojumam

Pārzinot e-komercijas nianses, noteikti iesaku katram e-veikalam izstrādāt savu individuālo iekšējo politiku attiecībā uz Bezmaksas piegādēm. Tādējādi jūs spēsiet piesaistīt pircēju uzmanību pēc iespējas vairāk. Sākotnēji, protams, nepieciešams izvēlēties piegādes partneri, kas spēj nodrošināt relatīvi izdevīgus piegādes nosacījumus. Turklāt piedāvātajam piegādes veidam ir jābūt populāram, ērtam un uzticamam. Aprēķiniet minimālo pirkuma grozu, pie kura pircējam ilgtermiņā piedāvāt Bezmaksas piegādi, kā arī saplānojiet īstermiņa “zibakcijas”, kuru laikā varat papildus piedāvāt Bezmaksas piegādi pircējiem par visiem pirkumiem. Šādi jūs spēsiet piesaistīt lielāku pircēju uzmanību, potenciāli palielināsies vidējā pirkuma summu, kā arī varēsiet labāk sabalansēt izmaksas attiecībā uz Bezmaksas piegādes nosacījumu subsidēšanu. Jebkurā gadījumā nebaidieties izmēģināt un notestēt dažādas kampaņas, lai nonāktu pie visizdevīgākā risinājuma, un varētu saviem pircējiem piedāvāt Bezmaksas piegādi, jo pircēji to noteikti novērtēs atzinīgi.

Esiet drosmīgi noriskēt, lai izstrādātu vislabākos piedāvājumus,

Pārdošanas komandas vadītājs – Māris Kuļikovskis