6 põhjust, miks saata sõbrapäevaks postkaart

Veebruarikuu keskel 14. veebruaril tähistatakse kõikjal maailmas sõbrapäeva. Traditsioonilise kirja või postkaardiga on sel päeval lähedasi meeles peetud juba sajandeid. Eesti Post toob kuus põhjust, miks postkaart on hea viis sõbrapäeva tervituste saatmiseks.

  • Postkaart toob pühademeeleolu

Kirja saatmine sõbrapäeva puhul on tõeline pühademeeleolu looja. Mitmetes koolides ja töökohtades on sõbrapäevadel avatud majasisesed postkastid, kust kaardile pandud tervitused toimetatakse üllatusena saajatele. Võib öelda, et postkaart on üks sõbrapäeva sümboleid.

  • Postkaart on isiklik

Postkaardi saatmine ja saamine on ühtviisi isiklikud kogemused. Kirjasaajana tead, et saatja pühendas oma aega ja tähelepanu, et just Sinule kirjutada. Füüsiliselt paberile pandud sõnad on midagi enamat kui tore postitus sotsiaalmeedias või soojad tervitused virtuaalvestluses.

  • Postkaart annab uue võimaluse

Sõbrale, kellega pole ammu suhelnud võib olla ootamatu näiteks sotsiaalmeedias lihtsalt üle pika aja kirjutada. Postkaart ei ole pealetükkiv – saaja saab siira ja vahetu sõnumi ning võimaluse ammuse tuttavaga uuesti juttu alustada.

  • Postkaardil on oma lugu

Postkaardil on oma lugu. See lugu rullub lahti pildist, mille järgi saatja valib välja sobivaima kaardi ja jätkub sõnades, mis kirjutatakse kaardile. Neile sõnadele annab tooni lisaks veel käekiri ja kirjaviis. Loole paneb punkti aga postkaardi teekond – mis margi oled sellele kleepinud ja kuidas postitöötajad on selle tembeldanud, sorteerinud ning saajani toimetanud.

  • Postkaart on füüsiline tervitus ilma füüsiliselt kohtumiseta

Täna tekib endiselt olukordi, kus füüsiline kohtumine võib ohtu seada meie või meie lähedase tervise. Postkaart annab võimaluse füüsiliseks tervituseks ilma, et inimesed füüsiliselt kokku puutuks. Miks mitte saata sõbrapäeval kaart ka oma vanematele või vanavanematele.  

  • Postkaart on aegumatu

Head soovid veebis kestavad vaid siin ja täna. Postkaart on aegumatu, andes võimaluse saajal saadut meenutada ka aastate pärast.

4. veebruaril ilmus ka eriline sõbrapäeva postmark, mis on tähtpäevale omaselt südamekujuline ja roosiline. Kümme päeva enne sõbrapäeva ilmunud mark sobib ideaalselt kaunistama sõbrapäeva kirju ja kaarte. Lisaks südamekujulisele postmargile leiab Omniva e-poest ka sõbrapäevaks sobilikud postkaardid ning muu vajaliku sõbrapäeva soovide teelepanemiseks.