Lõunakeskuse postkontori klienditeenindaja Moonika Tamm pälvis diplomi Väga hea teenindaja 2021

Oled Omnivas töötanud 15 a klienditeenindajana erinevates postkontorites. Mis Sulle selle töö juures meeldib?

Minu töö on olnud vaheldusrikas ja mulle meeldivad väljakutsed. Minu põhitöökoht on Tartu Lõunakeskuse postkontoris, kuid kui abi on vaja, siis käin ka teistes postkontorites aitamas. Kõige kaugem koht on olnud Põltsamaa postkontor, kus olen käinud asendamas. Viimastel aastatel olen olnud ka abiks Ringtee, Raadi, Haava ja Kvartali postkontoris ning mul on ka Äkis postipunktis töötamise kogemus.

Töökohustused postkontoris on erinevad – lisaks klienditeenindusele võtan vahel saadetisi vastu, teinekord tellin kaupa või teen hoopis inventuuri. Püüan alati klientidele naeratada ja jääda rahulikuks erinevates situatsioonides. Enamus kliente on väga  toredad, rahulolematuid kliente on vähe.

Minu töö juures on muidugi kõige meeldivam sõbralik kollektiiv ja et meie ettevõttes töötab nii palju toredaid ja häid inimesi.

Ehedamad lood ja meenutused Sinu töös?

Lilli ja sokolaadi tuuakse mulle päris tihti tänutäheks, et olen oma klientide vastu olnud lahke ja nad saavad mulle oma muredest rääkida. Mulle tundub, et nad suhtuvad minusse kui oma inimesse.

Ja meenub üks lugu, kui olin tulnud alles postkontorisse tööle, siis üks isa tuli oma 6-aastase pojaga postkontorisse vormistama saadetist. Sellega läks aega – ilmselt polnud ma ka ise tol ajal küllalt kiire. Väike poiss küsis isalt, et miks me siin nii kaua jokutame? Aga isa ei jäänud võlgu ja vastas poisile: „Mina ei küsi sinu käest kunagi, et miks sa mänguasjapoes nii kaua jokutad“. 😊

Mis on keerulisemad situatsioonid Sinu töös?

Ühele kliendile ei meeldinud tänaste piirangute tõttu see, et ta pidi ootama õues oma järjekorda… ja ta tegi meile kaebuse. Ja ükskord, kui olin Raadi postkontoris tööl, siis tuli üle 90a naisterahvas oma makse maksma, aga ta ei soovinud näidata dokumenti. Ütlesin, et me ei saa makseid teostada ilma dokumendita ja ta kukkus lärmama nii, et teiste poodide töötajad tulid asja uurima, et kas minuga on ikka kõik korras ja neid üllatas, kui rahulik ma selle kõige juures ise olin. Proua lahkus, kuid naases siis 5 minuti pärast, esitas oma dokumendi ja saime kõik tehingud tehtud.

Käisid Hea Teeninduse üleriigilisel konkursil ja siin on mõned näidisülesanded, millele pidid lahenduse leidma. (KT – klienditeenindaja, K – klient)

Ülesanne 1 – kuidas käituda kliendiga, kes ei kanna tanklasse sisenedes maski?

KT: „Tere! Vabandage härra, te olete unustanud maski ette panna! Meie tanklapoes on kehtestatud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks maski kandmise kohustus.”

K: „Vabandust, kuid mul on väga kiire ja ma lähen ainult korraks tualetti.”

KT: „Palun Teil siiski mask ette panna ja kui Teil endal pole kaasas, siis saame Teile lahkelt ise maski anda. See on vajalik nii Teie enda, teiste külastajate kui ka töötajate turvalisuse huvides.”

K: „Muidugi ma mõistan antud olukorda ja panen maski ette. Mul lihtsalt ununes, kuna mõtlesin, et  käin kiirelt tualetis ära.”

KT: „Ma väga tänan Teid! Kuna tualettide juures on väike järjekord ning Teil tuleb seal natuke oodata, siis kas sooviksite, et me valmistame sellel ajal Teile midagi maitsvat. Näiteks on meil praegu eripakkumises vürtsikas kanawrap ja lisaks anname  kaasa õunamahla.”

K: „See oleks küll tore, kui te selle ajaga mulle selle vürtsika kanawrapi valmis teete. Mulle meeldivad vürtsikad toidud ja mul ongi kõht väga tühi ning ma väga tänan, et hoolite!”

KT:„ Mina tänan Teid ja tulge pärast oma maitsva kanawrapi järele.”

Ülesanne 2 – KT vastus kliendile, kes ei ole rahul oma e-poest sooritatud ostuga.

Tere, hea Kai Kesa.

Täname Teid kirja eest!

Olete meile kirjutanud, et tellisite meie firma e-poe kaudu 20 liitrit seinavärvi ja selle toon ei olnud üldse see, mis oleksite soovinud ja e-poes tundus see värv tumedam, kui tegelikult.

Meie soovitus antud värvi puhul oleks, et tumedama tulemuse saamiseks tuleks värvitavat pinda, värvida vähemalt 2 korda ja lasta ka korrektselt antud värvil kuivada, sest latekstoon muutub kuivamisel tumedamaks.

Aga muidugi on Teil võimalus tellitud toode meile tagastada või vahetada sobiva vastu. Praeguse eriolukorra tõttu on meie müügisaalid suletud, kuid meil on avatud drive-in ja välimüük , kuhu saaksite ebasobiva toote tagastada ning valida uue sobiva seinavärvi. Kohapeal saab ka lähemalt värvikaarte vaadata ning valida sobiva toon. Meie sõbralikud klienditeenindajad aitavad Teid ja kindlasti leiame Teile sobiva lahenduse.

Teie elukohale lähim müügipunkt :

Riia 127, Tartu

E-R 7:30–21:00   L 08:00-20:00   P 09:00-20:00

Kui Teil on lisaküsimusi, siis vastame nendele meeleldi

 tel. 673 5475 või e-posti aadressil: info@ehitus.ee

Vabandame võimalike ebamugavuste pärast!

Parimate soovidega

Jaana Värv

Ehitus OÜ klienditeenindaja

Räägi pisut endast ka. Millega vabal ajal tegeled?

Mul on 3 last – 25a tütar, 23a ja 12a poeg ja koer Bailey. Mulle meeldib vabal ajal õmmelda ja kuna mu tütar tegeleb puuetega noortega ja neile oli vaja õmmelda põlled, siis võtsin selle töö enda kanda. Lisaks meeldib mulle kickpoks ja ujumine. Olen kevadel tavaliselt esimene, kes on vees ja sügisel viimane, kes veest välja tuleb, kui teised on juba jopedega 😊. Taliujumisega pole olnud veel julgust tegeleda.

Vabal ajal kirjutan luuletusi – nii õnnest kui ka kurbusest. Selles luuletuses, mis siia lisasin on mõte, kui suur ja võimas mõju on sõnadel – ärme tee üksteisele haiget asjatute sõnadega.

Soovime Moonikale palju õnne väga hea teenindaja diplomi puhul!