Lõunakeskusel õnnestus oktoobri parima otsepostiga ka Valga rahvas Tartusse meelitada

Oktoobrikuu parimaks otsepostiks valis Omniva žürii Lõunakeskuse poolt saadetud reklaamlehe Eesti toidu päeva kohta. Lustaka ja koduse välimusega otsepost meelitas tänu nutikale sihtimisele kohale nii kohalikud inimesed Tartust kui ka rahvast Valgast, Võrust ja Põlvast.

Omniva reklaamlahenduste juht Kristi Purge sõnul peitus Lõunakeskuse otseposti edu toreda disainilahenduse ja läbimõeldud sihtimise koosmõjus. ,,On rõõm näha, et otseposti formaat leidis kasutust ürituse turundamisel ning seda tehti äärmiselt läbimõeldult,’’ sõnas Purge. Lõunakeskuse turundusjuht Piret Vapajeva selgitas, et otseposti otsustati levitada lisaks Tartule ka teistes Lõuna-Eesti maakondades just seetõttu, et varasem praktika on näidanud, kuidas selle reklaamkanali kasutamine aktiveerib hästi ka inimesi kohtadest nagu Valga, Võrus ja Põlva. ,,Ürituse päeval oli näha, et kohale oli tulnud rahvast ka kaugematest piirkondadest, kes võib-olla iganädalaselt Lõunakeskusesse ei satu,’’ nentis Vapajeva.

Lõunakeskus kasutas Eesti toidu päeva turundamiseks lisaks otsepostile ka sotsiaal- ja digimeediat, välimeediat, printi ja raadiot. Vapajeva sõnul võib seda kanalite valikut õnnestunuks pidada, sest keskuse külastajate arv oli tol päeval tavapärasest oluliselt suurem ning üritusel osalenud kauplejad ja väiketootjad jäid samuti rahule.

Oktoobri parima otseposti auhinnaga tunnustatakse ka loovagentuuri Salama, kes on Eesti toidu päeva idee ja kontseptsiooni autoriks. ,,Jäime väga rahule, kuidas Salamal õnnestus luua silmatorkav ja lõbusa emotsiooniga kampaania visuaal kasutades selleks eestimaist toidukraami,’’ ütles Vapajeva. Kuu parima otseposti valimisel võtab Omniva arvesse otseposti efektset disaini, silmatorkavat sõnumit ja lahenduse sobivust otseposti formaadiga.

Oktoobris kasutas otseposti kanalit 186 klienti, kes saatsid 635 erinevat otseposti materjali.