Üheksa kasulikku nippi postipaki pakendamiseks

Jõulud on rõõmu, kingituste ja muidugi ka pakkide saatmise aeg. Tasub teada, et enne paki saajani jõudmist läbivad saadetised mitu etappi – transport logistikakeskusesse, sorteerimine automaatsel pakiliinil, peale- ja mahalaadimine, transport sihtkohta ning mõnede pakkide puhul isegi lennutransport. Kogu selle teekonna jooksul võib valesti pakendatud saadetis saada põrutusi ning halvimal juhul kahjustuda. Allpool üheksa kasulikku nippi, mis aitavad pakkida saadetist nii, et see kohale jõudes tooks soovitud rõõmu.  

  1. Kõigile pakiautomaadi kaudu saadetavatele pakkidele soovitame käsitsi peale kirjutada paki saaja ja saatja telefoninumbrid ja pakikoodi, juhuks kui kleebis paki küljest lahti tuleb. 
  1. Vali paraja suurusega pakend. Lähtuvalt sellest, kui suur ja õrn on paki sisu, vali välispakend, mis kaitseb saadetist täies ulatuses, kuid mahutab sisu ja pakendi vahele veel täitematerjali. Jälgi ka, et pakendi kandevõime oleks paki sisu jaoks piisav. Liiga raske sisu puhul võib pakendi põhi puruneda ning saadetis võib saada viga. 
  1. Vali sobiv materjal. Eelista tervet ja tugevast lainepapist pappkaste ja -karpe ning väiksemate ning kergemate esemete korral turvaümbrikud. Julgelt võib taaskasutada näiteks jalatsikarpe või varem kasutatud, kuid terveks jäänud postipakke. Pakkematerjale saab tellida ka Omniva e-poest.  
  1. Esemete saatmiseks ei sobi tavaline paberümbrik, kinkekott või tekstiilist materjal, kuna sellelt võib aadresskaart lahti tulla. Hea lahendus pole ka kilekotti pakendamine, kuid kui saadetis põrutust ei karda (näiteks pehme riideese vms) ja muud pakkevahendid puuduvad, siis tuleks valida saatmiseks mõni tugevam kilekott. Kilekott tuleb pärast pakendamist tihedalt ümber saadetise teipida, sest muidu võib kilekott õhku täis minna ning automaatne pakiliin mõõdab paki suuremaks kui näiteks pakiautomaadi kapi mõõtmed. See tekitab asjatut segadust ning võib tähendada, et pakk võib oma teekonnal viibida. 
  1. Ümbritse ese alati kaitsematerjaliga. Kasuta mullikile või kilest õhkpatju, kodustest vahenditest sobib ka ajaleht, majapidamispaber või isegi tualettpaber. Vedelikud tasub pakendada veel eraldi sulguriga kilekotti, et olla 100% kindel, et sealt midagi välja ei pääse ja ülejäänud saadetised kahjustatud ei saaks. 
  1. Kasuta pakkimisel sisemist ja välimist pakendit ning jäta nende vahele ka piisavalt ruumi, mida täita täitematerjaliga. Täitematerjaliks võivad olla graanulid või puitvill. Keskkonnasäästliku lahendusena võib paki täitematerjalina kasutada ka rohkelt kortsutatud vanapaberit või villaümbrikut. 
Moosipurkide saatmine – purk pakenda kilekotti, see omakorda sisemisse pakendisse, mille ümber on puitvill ning seejärel saatmiseks sobiv karp.
  1. Pakend tuleb sulgeda korraliku ning vastupidava pakketeibiga ning soovitus on teha pakile paar ringi peale. Vaid servadele kleebitud kleeplint võib vibratsiooni või põrutusega lahti tulla ning saadetis võib pakist välja kukkuda. 
  1. Kui saadetis nõuab ettevaatliku käsitlemist, tuleb kasutada eraldi teenust „Ettevaatlik käsitlemine“ ning märgistada saadetis vastava kleebisega. Sellegipoolest ei vabasta märgis nõuetekohasest pakendamisest. Eriti tähelepanelik soovitab Omniva olla just õrnade saadetiste puhul. Mida õrnem saadetis ja pikemal teel see on, seda suurem on ka tõenäosus, et midagi võib juhtuda. Just rahvusvaheliste saadetiste puhul on see oht eriti kõrge, sest väljaspool Eestit toimetavad saadetistega juba teiste riikide postiteenuse osutajad. 
  1. Olulisemate paberdokumentide ja skeemide saatmisel kasuta kartongtoru, et vältida kortsumist. Soovituslik on see veel ümbritseda kilega, et ennetada võimalikku niiskuse ligipääsu. Välispakendina kasuta kolmnurkset või ristküliku kujulist karpi, et vältida rullumist.