Kuidas Hortese jõulukataloog võitis novembri parima otseposti tiitli teist aastat järjest

Juba teist aastat võitis novembri parima otseposti tiitli Hortese jõulukataloog, mis paistab lisaks ilusale disainile silma ka väärtusliku ja läbi mõeldud sisu poolest. Hortese turundusjuhi Riina Ruus räägib lähemalt, kuidas jõuab üks edukas otsepostitus ideest teostuseni.


Omniva teenusejuht Kristi Purge põhjendas Hortese edu kuu parima otseposti valimisel järgmiselt: „Hortes paistis taas silma oma jõulukataloogiga, mille näol polnud tegu pelgalt reklaamlehega vaid selle sisu oli tarbijate jaoks ka muud moodi kasulik. Näiteks jagati kataloogis nõuandeid pühadeks ja kutsuti inimesi nautima koos tegemise rõõmu töötubades.“

Hortese turundusjuhi Riina Ruusi sõnul tehaksegi otseposti katalooge alati sooviga viia klientideni praktilist informatsiooni ning seda ilu ja emotsioone, mida aianduskeskustes pakutakse. ,,On oluline mõista, mis on kliendile kampaaniaperioodil oluline ning anda seda emotsiooni ja tunnet, mida ta võiks meie juures kogeda. Samuti soovime kliente inspireerida ja anda kasulikku nõu – sellest lähtuvalt oleme valinud ka kataloogi teemad. Selle aasta jõulukataloog koondas kokku meie jõulumaa erinevate tegevuste info, uute kollektsioonide tutvustused, nõuanded ning armsad jõuluemotsioonid. Saime klientidelt palju positiivset vastukaja,’’ ütles Ruus.

Omniva teenusejuht märkis veel ära, et Hortese jõulukataloog on hea näide reklaami efektiivusest kui kasutatakse lisaks muudele meediakanalitele ka otseposti – reklaam jäi silma nii välireklaami kui otsepostina. ,,Uuringud on näidanud, et otsepost sobib oma füüsilise olemusega selliseid kampaaniaid toetama ning aitab aktiveerida ka sihtühma – olgu eesmärgiks kaupluse külastus või ostu sooritamine,’’ ütles Purge. Ruusi sõnul on otseposti puhul sõnumi kohale jõudmisest hea märk see, kui kliendid kataloog näpus poodi tulevad ja mõnda toodet otsivad.


Kuu parima otseposti auhinna eesmärk on tunnustada klienti ja tema turunduspartnerit. Hindamise aluseks võtab Omniva otseposti efektse disaini, silmatorkava sõnumi ja lahenduse sobivuse otseposti. Möödunud kuu parima otseposti eest tunnustame lisaks Hortesele ka nende koostööpartnereid – Pille-Riin Porti Profimeediast ja reklaamiagentuuri Taevas.
 
Novembris kasutas otseposti kanalit 92 klienti, kes saatsid 277 erinevat otseposti materjali.

One comment

Comments are closed.