Jaanuari parima otsepostituse saatis elevant Võrumaa männimetsast

Barrus (ladina keeles elevant) on puidutööstusettevõte Võru külje alt, kes otsis jaanuaris endale töötajaid otseposti abiga ning värbamiskampaania lõbusaks sõnumiks oli ,,Elevant kutsub metsa’’.

Omniva reklaami teenusejuht Kristi Purge sõnul oli värbamiskampaania loovlahendus nutikas ja ajakohane, sest kasutati aasta alguses alati populaarset horoskoobi formaati. ,,Töökuulutusena eristub lahendus teistest sama eesmärki täitvatest reklaamidest ja jääb sihtrühmale kindlasti silma. Kogu teostus jättis ettevõttest sõbraliku ja uuendusliku mulje,’’ ütles Purge.

Värbamiskampaania teostamisega oli Barrusel abiks Optimist Creative. Agentuuri digiturunduse spetsialist Annika Roosmanni sõnul oli kampaania eesmärgiks tekitada oskustöölistes huvi Barruse kui tööandja vastu ja suunata nad ettevõtte kodulehele vabade töökohtade kohta lugema. ,,Panime kokku salapärase ümbriku. See sisaldas endas kutset tööle ja QR-koodi, mis viib Barruse kodulehele audioklippi kuulama. Kuna kampaania sai stardi jaanuari alguses ehk ajal, mil horoskoobid ja ennustused on eriti kuum kaup, siis otsustasime meiegi natuke Igor Mangi mängida ja lisasime ümbrikusse kaasa ka humoorika horoskoobi. Horoskoop, mõistagi, ennustas kõikidele tähemärkidele tööd Barruses,’’ selgitas kampaania ülesehitust Roosmann.

Roosmanni sõnul töötab otsepost reklaamija vaatenurgast alati kenasti, kuna see on personaalne ja sihitum kui ükski teine meediavorm. Ta lisas, et antud kampaania puhul on otseposti mõju märgata veel tänaseni. ,,Meie meediaplaneering põhineb alati sihtrühma meedia tarbimisharjumusel ja loovlahenduse sobivusel formaadiga. Eriti oluliseks peame otseposti planeerimisel seda, et saame sihtrühmale läheneda geograafilises mõttes väga detailselt ja kõnetada kindlas piirkonnas elavaid inimesi,’’ kirjeldas Roosmann, kuidas agentuur otseposti kanalit kampaaniates kasutanud on. Otseposti kasumlikust mõõdeti Barruse värbamiskampaania puhul QR-koodi abil, millele sisestatud jälgimiskoodi kaudu saab tuvastada kodulehe külastajad, kes jõudsid sinna otseposti kaudu. ,,Kuivõrd otseposti eesmärk ei ole otseselt konversiooni toomine siis Barruse kampaania puhul töötas reklaam ka selles osas kenasti, tuues endaga üsna mõnedki CV saatmised läbi kodulehe.

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustab Omniva Barrust ja agentuuri Optimist Creative. Hindamise aluseks võetakse otseposti efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Jaanuaris kasutas otseposti kanalit 73 klienti, kes saatsid 177 erinevat otseposti materjali