Saue valla sõbrapäeva kaart kohalikule kogukonnale jäi meelde, algatas arutelusid ja pälvis veebruari parima otseposti tiitli

Sõbrapäeva eel üllatas Saue vald oma elanikke südamliku postkaardiga, mis kandis edasi mõtet, et vallamaja ja seal töötavad inimesed ei ole kohaliku kogukonna jaoks midagi ametlikku ja kauget ning ka formaalseid asjatoimetusi saab ajada inimlikult sõbralikul tasandil. See oli valla jaoks esmakordne seesugune aktsioon, sest varasemalt on kasutatud otseposti põhiliselt piirkondlike kultuurisündmuste reklaamiks.

Omniva reklaami teenusejuhi Kristi Purge sõnul valiti Saue valla poolt saadetud kaart kuu parimaks otsepostiks, sest tegu oli armsa žestiga vallavalitsuse poolt. ,,On tore näha, kuidas vald oma elanikke meeles pidas ja saatis selle märgiks igaühele postkasti füüsilise tervituse. Kui sotsiaalmeedias ja teistes kanalites näeme sõbrapäeva eel roosade südamete laviini, siis tänapäeval haruldane füüsiline postkaart pakub emotsioone, mis jäävad meelde pikemaks ajaks,’’ ütles Purge. 

Saue valla kommunikatsioonijuhi Anne-Ly Sumre sõnul soovitakse pakkuda kohalikele elanikele läbi kommunikatsioonikeele rõõmsaid ja siiraid emotsioone. ,,Tahtsime teha midagi lihtsat ja ilusat kogu selles koroonateadete, elektriarvete ja kasvanud vastanduste maailmas. Tänane õudus ei olnud siis veel alanud,’’ kirjeldas Sumre, kuidas selle spontaanse ideeni jõuti. Tema sõnul oli antud postituse eesmärk anda sõbrapäeval läbi südamekujulise sõnapilve edasi mõte, et vallavalitsust ja valda saab kirjeldada ka läbi inimlike väärtuste nagu armastus, kallistus, hoolivus ja mitte ainult ametlikes terminites, mis seostuvad määruste, ettekirjutuste, sotsiaaltoetustega. ,,Me oleme vallamajas kõik üsna normaalsed inimesed, mitte dokumentide tootjad ning usume, et ka formaalseid asjatoimetusi saab ajada inimlikult sõbralikul tasandil. Ja sõber ju ikka ütleb vahel midagi head, helistab ja saadab sõnumi või postkaardi,’’ ütles Sumre tunnistades, et otsest kasu on sellise postituse juures kaunis keeruline mõõta ning tegu oli pigem kuvandi toetamise meetodiga.

Postkaart pälvis vallaelanike seas palju tähelepanu ja tagasisidet tuli erinevat. Sumrele jäi silma, et kui Saue valla Facebooki lehel pandi pigem pöidlaid ja öeldi aitäh, siis kogukondlikes gruppides arutati ka selle üle, kas vallavalitsus peaks selliste asjadega tegelema. ,,Eks turundustegevus, mis ei ole otseselt seotud kogukonna kaasamise või informeerimisega, võibki omavalituste tasandil olla vaieldav teema, kuid see sõltub muidugi ka kohalikest arengueesmärkidest. Saue vallas lähtusime tervitust saates mõttest, et mõnele kaugema küla memmele oli see ehk üle aastate esimene kaart üldse, mis pakkus toredaid emotsioone,’’ ütles Sumre.

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustab Omniva Saue valda ja kaardi kujundajat Märt Lillesiimu. Hindamise aluseks võetakse otseposti efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Veebruaris kasutas otseposti kanalit 76 klienti, kes saatsid 186 erinevat otseposti materjali.