Kā Lieldienu olas šogad krāsosi Tu?

Kad katrā mājā olu krājumi tapuši krietni lielāki, sakrāts maisiņš sīpolu mizu, tad zināms – klāt ir Lieldienas! Un nu pie olu krāsošanas roku pieliek kā mazāks, tā lielāks svētku svinētājs.

Vai zināji, ka ola simbolizē dzīvību un veselību? Tieši tāpēc Lieldienās jāēd olas, lai visu gadu būtu stipra veselība. Lieldienu tradīcijas, kas saistītas ar olām ir daudz un dažādas – tās krāso, piedalās olu kaujās, ripina un, protams, ēd! Vislabāk gan ar sāli, jo tas, kurš olu ēdīs bez sāls, visu vasaru melos.

Arī mēs Omniva atzīmējam Lieldienas (Omniva darba laiks Lieldienās), taču atgādinām, ka olas ir to preču sarakstā, kuras ar pakomāta starpniecību sūtīt ir aizliegts. Vairāk informācijas par aizliegtajām sūtīšanas precēm atradīsi pakomātu pakalpojumu standarta noteikumos.

Parīs ieteikumi košām Lieldienu olām:

  • Dodoties dabā un baudot pavasara siltos starus, pie reizes vari sagatavoties Lieldienu olu krāsošanas darbiem. Pie olām vari pietīt paša salasītus krokusa ziedus, atraitnītes, lapiņas un citus dabas labumus, kas piešķirs tām interesantu rakstu un papildus toņu spēles.
  • Ja vēlies, lai Tavas Lieldienu olas ir īpaši spilgtas, vārot olas izmanto sarkano kāpostu, kas piešķirs tām burvīgu zilu krāsu. Šādas olas visnotaļ būs Lieldienu galda uzmanības centrā!
  • Savukārt, lai iegūtu saulaini dzeltenas Lieldienu olas, ūdenim jāpievieno 6 ē/k kurkuma uz 1l ūdens. Lai olas būtu spilgtāki dzeltenas, pēc vārīšanas tas vislabāk noskalot vēsā ūdenī un tad vēl pāris stundas noturēt kurkuma novārījumā.
  • Noteikti nepievils arī klasika – sīpolu mizas, kas prot radīt unikālus olu toņus un rakstus. Katra ola būs kā pārsteigums!

Saulainas un košas Lieldienas vēl Omniva!