Tagurpidi jõulud: Anna oma ebavajalikele kinkidele uus elu

Omnival on kuni 26. juunini kestev kampaania nimega Tagurpidi jõulud.
Kampaania ajal julgustame tegema samu asju, mida jõulude ajal, ainult teistpidi ja jaanipäevalikus võtmes. Iga nädal uus aktsioon!

Esimese nädala (23.05-29.05) teema oli jõululuuletuste tagurpidi lugemine. 
Teise nädala (30.05-05.06) teema on puude istutamine ja kutsume tegema suviseid ettevalmistusi jõuludeks puude istutamise näol.
Kolmandal nädalal (06.06-12.06) kutsume kõike ülesse andma oma ebavajalikele kinkidele uus elu

Kuigi jõulude juurdunud traditsiooniks on oma lähedastele kingituste tegemine, ei pruugi saaja südamest tulnud kingile otstarvet leida või mõni kink lihtsalt ei pane silma särama. 

Asju muudkui toodetakse maailmas juurde. Samavõrra tekib keskkonda juurde ka prügi. 2020. aastal saabus maailmas kurblooline hetk: inimtekkelised materjalid Maal kaaluvad sellest ajast saadik rohkem kui kogu planeedi elusaine. Et anda panus jätkusuutlikule tarbimis- ja mõttemustrile ning toetada ülekülluse nõiaringi lõhkumist, kutsume teid üles seisma jäänud, kuid heas korras asju edasi kinkima. Ese, mis sinu ellu väärtust ei loo, võib kellegi teise jaoks olla just see, millest ta on pikalt puudust tundnud. 

Kindlasti on igaühel ette tulnud olukordi, kui kingipakist vaatab vastu asi, mis meil juba olemas on. Või ei tekita saadud kink siirast rõõmu, vaid paneb hoopis kulmu kortsutama. Või mõni asi pole lihtsalt sinu maitse. Igal juhul jäävad saadud kingid koju tolmu koguma ja ruumi võtma. Kuigi kohe tundub justkui kohatu uhiuus asi ära visata, siis pikalt tarbetuna seistes kaob kingi tagant ka selle emotsionaalne väärtus. Sestap on otsus seisma jäänud kraam prügikasti saata kerge tulema. 

Lisaks kinkide edasi andmisele kutsume kõiki ümber hindama ka kingituste tegemise kultuuri. Ära kingi tarbetut träni, kingi hoopis aega ja elamusi – ühiseid hetki, mis kestavad, või kellelegi, kel kiire elutempo hinge kinni võtab, näiteks SPA kinkekaart või kinopilet. Mitmed psühholoogilised uuringud on tõestanud, et kestvamat rõõmu ja ilusamaid mälestusi annavad meile just sellised kingid. Loomulikult pakuvad õigel hetkel rõõmu ka asja ette minevad esemed, olgu selleks trellpuur remonti tegevale noorpaarile või esimene sülearvuti teismelisele. Siiski – kogemustest ja elamustest sündivad emotsioonid kestavad kauem ning pakuvad juhuslikel hetkedel mõnusaid mälestusi, mis on palju väärtuslikumad kui asjadest saadav mugavus. Kui Sul pole head mõtet, milline ese võiks kingisaajat rõõmustada, mõtle hoopis sellele, milline tegevus võiks luua ilusaid mälestusi. 

Et oma seisma jäänud ülearustele asjadele uus tähendus luua, kutsume teid liituma „Tasuta kraam“ Facebooki grupiga, et seal oma ebavajalikke kinke edasi anda. Et ebavajalikud kingid uute omanikeni jõuaks, kehtib minu.omniva.ee keskkonnas nädal aega sooduskood, kus koodiga DULUOJ  saab -20% allahindlust. Kood kehtib 06.06–12.06 ja on mõeldud Eesti siseseks saatmiseks pakiautomaadist pakiautomaati. 

Paneme kingid ringlusesse!