Lubage esitleda: Omniva esimene jaanikaart!

Tagurpidi jõulude kampaania neljandal nädalal kutsume inimesi jagama suviste pühade ajal rõõmu jaanikaarte saates. Just sellel eesmärgil tegime koostööd andeka Krõõt Kukkuriga, kes kujundas Omniva esimese jaanikaardi!

Postkaartide saatmine on enamjaolt aktuaalne vaid jõuludel. Rahuliku advendiaja ja uue aasta ootuses on kombeks oma sugulastele häid soove soovida. Et taoline rõõmu jagamine ei piirduks vaid ühe korraga aastas, kutsub tagurpidi jõulude neljas nädal üles saatma hoopis lõbusate soovidega jaanikaarte. 

Jaanipäev on sügavalt eestlaslik ja oluline tähtpäev, mis meie regioonis võiks omada sama suurt tähtsust kui jõulud. Pööripäeva ümbruse valged ööd kutsuvad kokku pere ja sõbrad, et tähistada seda koosveedetud aja, lõkketule ja mõnusa söögiga – peaaegu nagu jõuludelgi. Sestap võikski jõulukaartide saatmise kõrvale tuua jaanikaartide kombe, et füüsilise tervitusega meeles pidada ka neid, kellega tihti ei kohtu. 

Internetisuhtlus on nii iseenesestmõistetav ja tavapärane, mistõttu virtuaalsed sõnumid ei tekita saajas suuremat sorti elevust. See on tihti nagu kiire ülesande kaelast ära saamine. Postkaardi saatmine on aga personaalne ja eriline. Saatja on näinud vaeva, et kirjutada kaardi sisse tähenduslik soov, otsinud välja õige aadressi, valinud margi ja viinud kirja postkasti. See on omaette protsess, mis näitab, et kirja saaja on selle inimese jaoks tähtis. 

Eesti Rahva Muuseumi andmetel pandi postkaartide saatmisele alus 1894. aastal, mil  Tsaari-Venemaal lubati käibele pildiga postkaardid. Kuna kirjutada tuli vene keeles, mida maal tavaliselt ei osatud, siis tsaariaja taluinimesed neid eriti ei saatnudki. Seega oli kaartide saatmine pigem noorte pärusmaa. Tänaseks päevaks on komme noorte ja vanade vahel teatavasti muutunud ning kaartide saatmise populaarsus suuresti langenud. 

Et muuta esimeste jaanikaartide saatmine eriliseks, tegime koostööd kunstnik Krõõt Kukkuriga, kelle omanäoline looming on paljude südameid juba võitnud. Omniva esimest jaanikaarti saab meie e-poest ja postkontoritest! 

Jaga ka Sina oma lähedastele rõõmu ja pane suvesoojad soovid postkaardiga teele!