Kuu parim otsepost kutsus vallaelanikke kompostima

Möödunud mai tähistas keskkonnakuud. Sellega haakuvalt jäi žüriile silma Kadrina Vallavalitsus, kes oma otsepostitusega juhtis tähelepanu algatusele kompostiljon.ee, et oma kogukonda ja valla elanikke kompostimise teemal kurssi viia. 

Kadrina Vallavalitsuse sõnul tekkis infomaterjali koostamise vajadus seoses SA Keskkonnainvesteeringute Keskusele Ringmajanduse programmi raames esitatud taotlusega, millega toetatakse kodumajapidamistele biojäätmete eraldi kogumiseks kodukompostrite ja konteinerite soetamist. “Kuna laialikanne toimus alles hiljuti ning elanikud ei ole veel kompostreid kätte saanud, siis nende tagasiside alles hakkab laekuma kasutuse käigus. Lisaks infomaterjalile toimub juulis ka kompostimisalane veebikoolitus, mille järgselt peaks praktilised oskused veelgi paremini selgeks saama,” sõnab Kadrina Vallavalitsuse meediaspetsialist Gethe Rohumägi.

Projekti rahastatakse rahvusvahelise kliimakoostöö vahenditest – projekti raames toetatakse ka kompostimisalase infomaterjali kujundamist, trükkimist, laialikannet ja kompostimisalast veebikoolitust. Kadrina Vallavalitsuse infomaterjali kujundamine ja formaat sündis koostöös Ingver Marketing OÜ-ga. “Otseposti kanal on väga hea otsetee lugejani – kui on huvitav materjal, siis ei jõua see prügikasti, vaid leiab rakendust ja saadud infot ka kasutatakse. Kohalike meelest on tegemist väga hea juhendiga,” tõdeb Rohumägi.

Omniva reklaami teenusejuht Kristi Purge on võitja puhul välja toonud, et kuigi tegu ei ole vallavalitsuse originaal-algatusega, jääb silma siiski õnnestunud sõnamäng, mis oma tabavusega tähelepanu köidab. “On rõõm näha, et vald sellele teema oma südemeasjaks võttis. Siinkohal oli tegu ka hea ajastusega, sest mais tähistati temaatilist keskkonnakuud, mis valla tegevusele isegi suurema tähenduse andis,” sõnab Purge. 

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustame Kadrina Vallavalitsust ja nende partnereid, kes vastutasid kujunduse ja sõnumi loomise eest. Hindamise aluseks võeti otseposti efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Maikuus kasutas otseposti kanalit 84 klienti, kes saatsid 255 erinevat otseposti materjali.