Juunikuu parim otsepost panustas kogukonna väärtustesse

Suve hakul on kodukohvikute päevad taas täies hoos. Nii on ka päris loogiline, et seekord võitis kuu parima otseposti tiitli Laagri kultuurikeskuse reklaammaterjal Laagri kohvikutepäeva kohta.

Kodukohvikute päevad on aasta-aastalt üha laialdasemat populaarsust koguv kogukondlik üritus. Eestlastena me kodukandi elanikega juttu ei kipu ajama, ammugi ei tiku nende tagahoovidesse. Koduste kohvikute püsti panemine annab selleks aga erilise võimaluse. “Kuna Laagri kohvikutepäev on väga populaarne sündmus, võiks isegi öelda aasta tippsündmus meie piirkonnas, siis on mõõdukas ja samas käega katsutav reklaam just see, mida vajatakse,” sõnab Laagri kultuurikeskuse kultuurijuht Ingrid Novikova.

Omniva reklaami teenusejuhi Kristi Purge sõnul põhjendas žürii juunikuust valikut sellega, et otsepost paistis silma nostalgilisuse, humoorikuse ja väärtusi hindava olemusega. “Lahendusele on leitud vahetu nüanss, mis annab hoogu sellele, et inimesed panustaksid oma kogukonda – heade suhete loomisse ja mõnusasse olustikku. Lisaks on tegu huvitava lugemisega, mis on ühtlasi nii informatiivne kui ka elevusttekitav,” sõnab Purge.

Ingrid Novikova sõnul on tegu juba mitu aastat tagasi välja töötatud visuaaliga, mis on siiani toiminud nii hästi, et pole olnud põhjust seda muuta. Kõigi kohvikutepäeva reklaammaterjalide kujunduse osas tehakse aastatepikkust koostööd agentuuriga Rkontor. Sarnaselt visuaaliga on püsima jäänud ka slogan-tekstid, mille on kirja pannud Saue vallalehe toimetaja ja kommunikatsioonijuht Anne-Ly Sumre. Laagri kultuurikeskus kasutab otseposti teenust terve hooaja vältel toimuvate kontsertide, teatrietenduste ja kinoseansside info jagamiseks.

Nagu ikka, esineb ka juba õlitatud masinavärgi puhul ootamatusi. “Sel korral ootasin pikalt kohvikutepäeva esinejate fotosid. Trükikoda ootas juba valmis kujundust, seega olin lõpuks sunnitud otsima piisavalt hea kvaliteediga fotod netiavarustest. Saatsin selle info hiljem ka esinejatele. Huvitav on aga fakt, et kui Birgit Sarrap lavale läks, oli tal seljas seesama punane kleit, mida ta kandis ka fotol, mida kasutasin,” meenutab kultuurijuht lõbusat kokkusattumust. 

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustatakse Laagri kultuurikeskust ning nende partnereid, kes vastutasid kujunduse ja sõnumi loomise eest. Hindamise aluseks võeti otseposti efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Juunikuus kasutas otseposti kanalit 84 klienti, kes saatsid 217 erinevat otseposti materjali.