4 IETEIKUMI: KĀ IEPAKOT SŪTĪJUMU VIDEI DRAUDZĪGI?

Katrs mazs solis, kas sperts pretī dabai draudzīgākiem risinājumiem un paradumiem ir svarīgs. Līdz ar videi draudzīgu materiālu un iepakojumu alternatīvu strauju attīstību un klāsta paplašināšanos – arī izvēloties iepakot sūtījumu videi draudzīgā iepakojumā, Tu palīdzi spert soli pretī zaļākai videi.

Kas ir videi draudzīgs iepakojums? Tas ir jebkurš iepakojums, kas ir viegli pārstrādājams, drošs cilvēkiem un videi, un ir izgatavots no pārstrādātiem materiāliem. Tas tiek ražots, minimāli ietekmējot enerģijas patēriņu un dabas resursus. Videi draudzīga iepakojuma mērķi ir:

  • Samazināt produktu iepakojumu daudzumu;
  • Veicināt atjaunojamo / atkārtoti lietojamo materiālu izmantošanu;
  • Izslēgt toksisku materiālu izmantošanu iepakojuma ražošanā;
  • Nodrošināt iespējas viegli pārstrādāt iepakojumu.

Kā iepakot sūtījumu videi draudzīgāk? Šajā rakstā apkopojām 4 ieteikumus:

1. Izmanto iepakojumu atkārtoti.

Ja iepakojums jau ir izmantots, taču ir saglabājis savu funkcionalitāti (aizsargā sūtījuma saturu no mehāniskiem bojājumiem) – to var izmantot atkāroti! Pirms tam jāpārliecinās, ka kaste ir saglabājusi savu formu un tai ir tīras, izturīgas sienas. Visas vecās uzlīmes ir jānoņem vai jāpārklāj ar uzlīmēm ar aktuālo informāciju. Aicinām izmantot tādu kasti, kuras konstrukcija veidota tā, lai aizvēršanai nebūtu jālieto līmlente un to varētu izmantot vairākkārtīgi.

Ja redzi, ka kaste vai cits iepakojuma materiāls ir zaudējis savu funkcionalitāti, tas ir jānodod papīra otrreizējai pārstrādei. Šķiro pareizi – pārliecinies par šķirošanas noteikumiem pie sava atkritumu apsaimniekotāja!

2. Izmanto videi draudzīgu vai atkārtoti lietojamu pildījumu.

Lai sūtījuma saturs transportēšanas laikā netiktu bojāts, sūtījuma saturam ir jābūt nostiprinātam kastē. Iepakojumam vienmēr ir jāaptver viss sūtījums. Lai to panāktu, aicinām izmantot pildījumu, kura izmantošana paredzēta tukšās vietas aizpildīšanai un preces amortizēšanai.

Kā pildījums sūtījumam var būt kāda avīze vai žurnāls, ko vairs nelasi, vai citi papīra izstrādājumi. Omniva iesaka izmantot kartupeļu cietes iepakošanas pildmateriālu. Tas ir izgatavots no kartupeļu cietes, kas padara to viegli utilizējamu – to var kompostēt vai izšķīdināt ūdenī.

3.Izvairies no plastmasas līmlentes.

Pierastās caurspīdīgās līmlentes vietā, kas tiek izgatavota no polipropilēna, aicinām izmantot papīra līmlenti. Papīra līmlente ne vien nesatur mikroplastmasas daļiņas, bet arī netraucē pēcāk pārstrādes procesā – ievietojot kartona kasti otrreizējās pārstrādes konteinerī, papīra līmlenti nav nepieciešams noņemt. Varētu šķist, ka papīra līmlentes izturība ir zemāka par plastmasas līmlenti, taču tā nebūt nav. Papīra līmlentei piemīt augsts lipīgums, kā arī tā saglabā savas īpašības pie temperatūras svārstībām.

4.Pievērs uzmanību iepakojuma materiālam.

Izvēloties jebkuru iepakojuma produktu ir svarīgi pievērst uzmanību tā materiālam. Ja ir iespēja, tad dod priekšroku papīra, nevis plastmasas materiāla iepakojumam, izvēlies plastmasu nesaturošu vai pārstrādāta materiāla iepakojumu. Parasti informācija par iepakojuma materiālu ir norādīta uz paša iepakojuma.

Vēlies iepakot sūtījumu videi draudzīgi? Ieskaties Omniva pakopats.lv mājaslapā  EKO preču sadaļā!