Selge sõnum ja puhas visuaal – juuli parim otsepost

Alanud on sume augustikuu, mis viitab sellele, et on aeg välja kuulutada möödunud kuu parim otsepost. Juulikuu auhinna omanikuks valis žürii sel korral HELZAGO OÜ, kes pälvis tiitli Little Dutch lasteasjade poe reklaammaterjaliga.

“HELZAGO OÜ otsepost võiks olla heaks eeskujuks teistelegi ettevõtetele, kes soovivad oma äri kohta reklaami saata. See on kvaliteetne näide sellest, kuidas otseposti piirkondlikult võimalikult efektiivselt sihtida,” kirjeldab Omniva reklaami teenusejuht Kristi Purge žürii juulikuise otsuse langetamist. “Lisaks tehnilisele teostusele on otsepost ilusa ja puhta visuaaliga, mida ilmestab lihtne ja selge sõnum. See on kindlasti üks olulisemaid nüansse, mida otseposti tehes silmas pidada,” sõnab Purge. HELZAGO OÜ otseposti juurde kuulub ka mitu kuud kehtiv sooduskupong, mille näol on tegu vahva ja kasuliku boonusega otseposti saajale ning eduka mõõdikuga ettevõttele endale. 

Little Dutch Viljandi pood avas Mainori keskuse uksed alles 1. juulil, mistõttu leidsime, et otsepost oleks hea viis endast märku andmiseks,” põhjendab otseposti valikut ettevõtte omanik Helen Metsaots. “Reklaami saajal on võimalus kasutada -10% sooduskupongi, mis kehtib oktoobri lõpuni, et kiirete suviste tegevuste kõrval soodustus kasutult ei aeguks. Algne mõte kupongil olevast infost tekkis minul, kujunduse koostas Omniva poolne partner Teele Joost, kes viis kiirelt sisse ka parandused,” kirjeldab Metsaots otseposti loomisprotsessi. 

HELZAGO OÜ hinnangul jõudis info uuest poest otseposti abil paljude huvilisteni. “Kuna kupong kehtib veel pikalt, siis usume, et tagasiside ja kupongide jõudmine poodi kestab veel. Otsepostina jõudis reklaam ka paljude vanavanemateni, kelleni reklaam veebis poleks jõudnud. Äärmiselt tore on näha poes vanavanemaid, kes tutvuvad valikuga ja teevad lastelastele oste.” Nagu mainitud otseposti nippide artiklis, kinnitab see fakti, et reklaami tehes ei tasu eeldada nagu kõik inimesed oleks tänapäeval veebimaailma kolinud. Otsepost võimaldab jõuda ka nendeni, keda veebireklaamiga ei püüa. 

Värskelt Viljandis uksed avanud Little Dutch on mänguasjapood, mis pakub ostlejatele mahedates ning stiilsetes värvides tekstiili ning puidust ja pehmeid mänguasju.  “Hetkel puuduvad meil küll otseposti teenuse kasutamisega pikaaegsed kogemused, kuid esimene kogemus oli meeldiv. Sellest tõukuvalt on tekkinud juba uusi ideid ja mõtteid, kuidas otseposti veel kasutada,” sõnab Metsaots. 

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustame HELZAGO OÜ-d ja nende abilisi, kes vastutasid kujunduse ja sõnumi loomise eest. Hindamise aluseks võeti otseposti efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Juulikuus kasutas otseposti kanalit 56 klienti, kes saatsid 146 erinevat otseposti materjali.