Reklaamituru hall kardinal: tagasivise otseposti edukasse aastasse

Tänavune aasta on kahtlusteta olnud turbulentne ja katsumusterohke, kuid kõige toimuva kiuste on reklaamkanalite käibed jätkanud endiselt hoogsat taastumist ja kasvu, mille seas ka otsepostitused oma positsiooni kindlalt on säilitanud. 

Kantar Emori 2021. aasta lõpul tehtud uuring reklaamiturust ja reklaamkanalite võrdlusest netokäibe põhjal tõestas, et kõik reklaamkanalid on pärast pandeemiast tingitud langust uuesti jalad alla saanud ja numbrid näitavad tõusutrendi. Taoline trend on jätkunud ka sel aastal. Oleme sel aastal võtnud südameasjaks tutvustada otseposti teenust kui efektiivset reklaamkanalit ning oleme jaganud olulist nõu selle lisavõimaluste ja keskkonnasõbraliku kasutamise kohta. 

Toetamaks ettevõtete reklaamtegevuse veelgi sihipärasemat ja tulemuslikumat turundustegevust, oleme erinevate valdkondade asjatundjate sulest jaganud hüva nõu, kuidas planeerida meediat ja teha edukat reklaami klassikaliste reklaamkanalitega digitaliseeruvas maailmas. “Otsepost annab väga laia valiku võimalusi, mida reklaamsaadetisega teha, et sihtrühma tähelepanu haarata – tegu võib olla nii tootenäidise kui ka nutikalt lahendatud silmapaistva klassikalise flaieriga, mis annab piisavalt vabadust argumentide ja põhjenduste esitlemiseks ning mida kõike oleme ka oma klientideni toonud,” ütles Intense Growth HUBi strateegia juht Irina Podolskaja.

Hea otseposti tegemine ei erine hea reklaami tegemisest. Tuleb aru saada, kellega sa räägid ning otsida õige nurk tema kõnetamiseks. Seejärel tuleb mõelda ootamatu loovlahendus, mis tõmbaks pilku ja jääks meelde. Võimalusi on palju rohkem, alates eritrükisest kuni kõikvõimalike esemeteni, mis postkasti mahuvad.  “Kuigi otsepost on uute meediumite kõrval klassika, jääb traditsioonilistele kanalitele endiselt oma roll ja kindel sihtgrupp, keda on just selle kanaliga hea kõnetada,” arvavad Alvar Jaakson ja Leslie Laasner Utopia loovagentuurist. 

Eelneva tuules tulime välja ka Omniva kaardirakendusega, mille kaudu saab enne  otseposti tellimist planeerida postitust soovitud sihtrühmale ja välja selgitada, mitu postkasti vajalikus piirkonnas asub. Sestap on rakendus hea abivahend trükise koguste arvutamiseks ja hiljem ka tellimuse kokku panemiseks. 

Žürii terava pilgu all oleme läbi aasta esile toonud parimaid, nutikamaid ja silmapaistvamaid otsepostitajaid, kes seda kanalit oma sihtgrupini jõudmiseks kasutasid. Kuu parimatest ja eredamatest võib tänavu esile tõsta eriti riiklikke ja kogukondlikke reklaame, mis teenisid enam sotsiaalseid kui vaid ärilisi eesmärke. Rõõm oli kohata läbimõeldud ja kvaliteetseid otseposte, mille puhul nii mõnigi säras ootamatute loovlahendustega. 

Otsepost on hea turundusmeetod konkurentidest eristumiseks. Kindlale sihtrühmale sihitav reklaam on mõjusam kui näiteks traditsiooniline e-kiri, sest ei tasu eeldada, et kõik inimesed tänapäeval digimeediat kasutavad. Võta uue aasta lubaduseks teha enda otsepostitusest põnev ja eristuv saadetis, mis ka käegakatsutavalt soovitud sihtgrupini jõuab!