Otsepost kui efektiivne lisavõimalus tutvustada ettevõtte lansseerimist 

Möödunud aasta viimasele kuule pani väärika lõpu ettevõte Prindiviis, kes oma värske trükikoja loomise ja vastavateemalise reklaamiga on endale saanud kuu parima otseposti tiitli. 

Prindiviis on trükikoja Trükiviis OÜ 2022. aasta novembris tegutsemist alustanud Kuressaare filiaal. “Kampaaniapostitus oli plaanis kohe pärast värske ettevõttega alustamist. Esialgselt oli mõttes ainult teavitus, kuid aasta lõpu tähtpäevade tuules otsustasime luua kolm ühes postituse – pühadetervitus ning teavitus Prindiviie alustamisest ja tasuta kampaaniateenuse pakkumisest,” räägib Prindiviie trükioperaator Anni Murd otseposti idee sündimisest. 

Omniva teenusejuht ja otseposti žüriiliige Kristi Purge sõnab, et Prindiviie otseposti on targalt põimitud erinevad funktsionaalsused. “Uue ettevõtte loomise teavitamiseks ei ole mindud tavapärase flaieri teed, vaid sellele on antud ajakohane nüanss ja pandud ta kauni jõulukaardi vormi, mistõttu ei mõju see ainumõttelise reklaamina.” Žürii hinnangul köidab pilku otseposti stiilne disain ning selgelt ja kompaktselt esitatud info. “Postituse sihtrühmaks oli äriklient, mistõttu ongi oluline lisaväärtuseks kaasa anda just neid kõnetav teenus. Reklaammaterjalis on targalt ära kasutad ruum ka selle jaoks, et välja tuua ettevõtte teenused ja eripära,” kirjeldab Purge seekordset žürii valikut.

Otsepostituse sõnumi on koostanud Kuressaare töötajad, millele on kena rüü andnud Prindiviie koostööpartnerist kujundaja Allan Kukk, kes ühtlasi on loonud ka Trükiviie CVI ja kujundanud varasemad reklaamid. See omakorda räägib ilmekalt kvaliteetselt loodud otsepostituse tugevusest – otsepost olgu äratuntavalt ettevõtte ühtses stiilis. 

Kuna ettevõte tegeleb trükiteenuste osutamisega, siis on paberkandjal info edastamine justkui elementaarne ning ka füüsiline tootenäidis ühest teenusharust. Kuigi postitus on oma kvaliteedilt juba pilku püüdnud, on otseposti efektiivsuse kohta Prindiviie sõnul veel vara rääkida, sest postitusest on möödas veel liiga vähe aega. “Esimese tellimuse oleme juba saanud ning loodame väga, et Omniva abil jõudis info üle Saaremaa inimesteni, kes vajavad oma tegutsemise edendamiseks trükiteenuseid,” sõnab Murd. 

Kuu parima otseposti auhinnaga tunnustame otseposti tellijat ja nende koostööpartnereid, kes vastutasid idee, kujunduse ja sõnumi loomise eest. Hindamise aluseks võeti otseposti terav ajakohasus, efektne disain, silmatorkav sõnum ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Detsembrikuus kasutas otseposti kanalit 85 klienti, kes saatsid 252 erinevat otseposti materjali.