Aasta esimene parim otsepost säras tabava hooajalisusega

Lõppemas on esimene kevadkuu, ilmad soojenevad ning päevad hakkavad järk-järgult pikemaks ja ööd lühemaks muutuma. Tasapisi toob see kaasa mitmeid hooajalisi tegevusi, mille valguses tunnustame 2023. aasta esimese parima otseposti tiitliga ettevõtet 2G Baltic Company, kelle otsepost kutsub kohalikke inimesi rehvivahetusse. 

“2G Baltic Company reklaam on heaks näiteks, kuidas otsepost lahendab hästi olukorra, kus sõnumit on vaja levitada kindlas piirkonnas, antud juhul Ülenurmes ja Tõrvandil. Tegu on väga ajakohase postitusega – targalt on juba peamise rehvivahetuse hooaja eel end klientidele meelde tuletatud,” põhjendab seekordset valikut Omniva teenusejuht ja otseposti žüriiliige Kristi Purge. “Nagu ikka, on otseposti loomisel oluline mõelda mõõdetavusele. Antud flaieri ettenäitamisel saavad kliendid 20% aastapäeva soodustust teenustöödelt. Võit nii kliendile kui ka mugav mõõtühik ettevõttele.”

Varasemat kogemust reklaami loomisel pole ettevõttel olnud. “Alguses tundus mõte otsepostist isegi vanamoodne – valdav trend on oma sõnumit ikka sotsiaalmeedias levitada. Samas mõistsime, et posti teel jagatud reklaamil võib olla suurem võimalus jõuda naabruskonnas elavate inimeste käte vahele, mis ei kao muu infotulva vahele,” selgitab 2G Baltic Company müügikonsultant Marek Rammi otsust otseposti loomisest. 

Kuigi ettevõtte on tegutsenud juba 20 aastat, on endiselt ümbruskaudseid inimesi, kes nende tegemistest veel ei tea. “Sellest tuligi idee levitada otseposti esialgu Ülenurme ja Tõrvandi inimeste vahel. Enne kui flaierid trükki läksid, tuli viimasel hetkel meelde ettevõtte saabuv sünnipäev. Sellest sündiski 20% soodustus,“ ütleb Rammi. 

Flaierite kujunduse, formaadi ja trükiga aitas ettevõtet Seri Disain OÜ eesotsas Priit Pajusaluga. “Reklaamime otsepostis ettevõtet ja selle asukohta, mistõttu tuli kujundusidee üsna kergelt. Ettevõtte buss sõidab igapäevaselt mööda Tartu linna ja selle ümbruses, mistõttu on see kujunduse keskne ja inimestele äratuntav element,” sõnab Rammi. Kas postitus töötas või mitte on ettevõtte sõnul veel vara öelda. Rehvivahetuse aktiivne hooaeg on veel ees, mistõttu saab järeldusi otseposti edukusest teha hooaja lõpus. 

Parima otseposti auhinnaga tunnustame otseposti tellijat ja nende koostööpartnereid, kes vastutasid idee ja kujunduse loomise eest. Hindamise aluseks võeti otseposti ajakohasus, kogukondlikkus ja lahenduse sobivus reklaami formaadiga. Aasta esimeses kvartalis kasutas otseposti kanalit 132 klienti, kes saatsid 764 erinevat otseposti materjali.