Kuidas Eesti e-pood endale probleemivaba tarneteenuse tagas?

Weekendi e-pood suutis kiirete lahendustega tagada endale oluliselt kiirema ning kindlama tarneteenuse. Loe lähemalt, kuidas Omniva ja e-poe koostöös kaupade tarnekvaliteeti oluliselt parandati.  

Veel hiljuti oli üle kogu Baltikumi tegutsev Weekendi kauplustekett oma e-poe tellimuste saatmisega hädas. Saadetistega ilmnes sageli probleeme ning need kippusid seetõttu klientideni jõudma vahel päeva või paarise hilinemisega. Selgus, et põhjus oli lihtne – probleemne pakendamine.

Omniva logistikakeskuse spetsialistid said pakiprobleemidele kiiresti jälile – saadetised olid pakendatud küll pealtnäha standardselt, kuid sellegipoolest esines saadetiste automaatsel andmete tuvastamisel ning sorteerimisel probleeme. Vea põhjus oli tegelikult väga lihtne. Kuna pakiautomaati saadetud pappkarpi ümbritses ka kilepakend, mis ei ümbritsenud karpi tihedalt, siis tuvastas automaatne mõõtmine, et pakk ei mahu pakiautomaadi kappi. Reaalsuses aga väljaulatuv kile pakiautomaati ladustamist ei sega. Sellegipoolest tähendas see logistikakeskusele märkimisväärset käsitööd.

weekend_pakend2.JPG

Omniva logistikakeskuse juhi Artur Parve sõnul teeb kas või pisiasjade vastu eksimine pakkide sorteerimise töö märkimisväärselt keerulisemaks. „Võtame kas või väga lihtsa näite, kus triipkoodiga aadresskleeps on kleebitud üle paki serva või siis kasti avause peale. Kuna triipkood ei ole neil puhkudel enam tasasel pinnal ning loetav, siis nõuab iga selline pakk meilt ekstra käsitööd,“ selgitas Parv.

Selleks, et olukorrale kiire lahendus leida võttis Omniva müügijuht Rein Rohtla Weekendiga otse ühendust ning selgitas, kuidas pakendamise eripära tekitab sorteerimises probleeme. E-kauplus oli samuti lahendustele orienteeritud ning lasi oma toodete pakendamist korrigeerida, mille tulemusena läks olukord kohe märksa paremaks ning viivitusi esines vähem.

Siin aga operatiivne koostöö veel ei lõppenud, vaid tagasiside andmine logistikakeskusest jätkus ka pärast esimest pakendamise korrigeerimist. Nii likvideeriti ka harvemini esinevad pisemad tüüpvead.

weekend_pakend3

Mis aga kõige olulisem, kiire koostöö tulemusena sai Weekend endale kindlama tarneteenuse ja Omniva jällegi eeskujulikult pakendava kliendi. Weekendi tegevjuhi Taavi Laeksi sõnul sai kiirete lahendustega tagatud kõige olulisem. „Oleme rahul, et pakk jõuab õigeaegselt kliendini,“ ütles Laeks.

Kui Sa pole kindel, milline pakend tagaks kindlaima ning turvalise tarne, siis loe nõuandeid SIIT või suhtle oma kliendihalduriga. Koos saame luua veelgi parema pakiteenuse.